Kavárna

Základem nabídky naší kavárny jsou slané a sladké koláče rozličných barev a vůní. Pro menší hlad nabízíme naše domácí pečivo s netradičními i tradičními pomazánkami, domácí zelňáky a slané pečivo.

Z kávy jsme vybrali kvalitní italskou kávu Manuel, vína z českého vinařství od chrámu Svaté Barbory v Kutné Hoře, i vína z partnerského města Konstanz.
Hlavním úkolem pro naší kavárnu je příjemné a útulné zázemí pro celý penzión s širokou nabídkou kvalitních snídaní.

Otevírací doba:

Po-Čt: 7:30-20:00
Pá-So: 7:30-22:00
Ne a svátky: 7:30-19:00

Rezervace stolů: tel.: 702 125 665
Snídaně probíhají v kavárně v době 7:30-10:00

Kavárna – věnována partnerství měst Tábor-Konstanz
Současný název „Kostnický dům – Kavárna Konstanz“ připomíná partnerství měst Tábor a Kostnice, které vzniklo ještě za hluboké totality v roce 1984. Kostnice je krásné historické město na břehu Bodamského jezera na hranici tří zemí – Německa, Švýcarska a Rakouska. Je vzdálené téměř 700 km, ale urazit tyto kilometry se rozhodně vyplatí. Kromě historie spojené s Janem Husem nabízí Kostnice i gurmánské zážitky, víno, krásné okolí a dovolenou u vody. Stopy Tábora najdete v Kostnici na mnoha místech – za návštěvu určitě stojí alespoň Hus Haus, muzeum věnované upálení Mistra Jana.

V naší kavárně najdete galerii historických obrázků a fotografií z obou měst, ochutnat zde můžete kostnické víno, nepravidelně pořádáme degustace vín, ochutnávky regionálních výrobků z Kostnice. Chcete-li do Kostnice vyrazit, máme pro vás propagační materiály s tipy na ubytování a dobré restaurace. Navštivte stránku www.konstanz.de, kde najdete informace pro turisty i v českém jazyce. Ale pozor! V hlavní sezóně je město přeplněné turisty, a ubytování si proto musíte rezervovat včas a dlouho dopředu.